استاندار کرمانشاه؛ اجرای قانون انتقال زندان مرکزی به خارج از شهر کرمانشاه ضرورت است

استاندار کرمانشاه تاکید کرد؛ اجرای قانون انتقال زندان مرکزی به  محدوده خارج شهر ضرورت است.

مدیرکل زندان های استان  صبح امروز با استاندار کرمانشاه دیدار و مهم ترین فعالیت های حوزه تحت نظارت را در گزارشی تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی زندان های کرمانشاه منصور بیگلری در این دیدار با اشاره به دیدگاه های دکتر جهانگیر رئیس سازمان زندان های کشور، توانمند سازی زندانیان و اعضای خانواده نیازمند به منظور بازگشت شرافتمندانه آنان  به کانون خانواده  و پیشگیری از وقوع جرایم در جامعه را رسالت مهم نظام زندانبانی برشمرد وخاطرنشان کرد؛

توسعه آموزش های فرهنگی و عقیدتی زندانیان همزمان با برگزاری دوره های مهارت آموزی برای این قشر در معرض آسیب راهکار تحقق اهداف تامینی و تربیتی است.

وی در ادامه یادآور شد؛ زندان محلی برای نگهداری مجرمانی است که با اعمال و رفتار خود باعث سلب آسایش و امنیت مردم شده اند و مجموعه زندان های استان در چارچوب قوانین ومقررات برنامه های اصلاحی و تربیتی ویژه ای را برای  این دسته از بزهکاران تدوین واجرا می کند.

عضو شورای قضایی استان در ادامه اقدام های موثری که برای رهایی زندانیان جرایم کم خطر و محکومان مالی در قالب طرح ساماندهی و کاهش آمار جمعیت کیفری زندانیان انجام شده را تشریح و اظهارکرد؛

خوشبختانه در مجموعه قضایی استان شاهد هماهنگی و تعامل بسیار خوبی هستیم وهمین امر که به تدبیر آقای دکتر عدالت خواه، رئیس کل دادگستری استان تحقق یافته  باعث ارتقاء خدمات قضایی در  سازمان های تابعه قوه قضائیه به ویژه اداره کل زندان های استان شده است

در این دیدار استاندار کرمانشاه پس از استماع گزارش مدیرکل زندان های استان بهبود و ارتقاء فعالیت زندان های استان را  ضروری خواند.

مهندس بازوند همچنین رسیدگی به امور زندانیان و اعضای خانواده آنان را  مهم توصیف و تلاش مضاعف مسئولان و دست اندرکاران در این زمینه را خواستار شد.

وی در ادامه  با اشاره به اهمیت توسعه فضاهای آموزشی در زندان های استان  با هدف کاهش آمار تکرار جرم در جامعه، اجرای قانون انتقال زندان مرکزی کرمانشاه به خارج از محدوده شهر را  مورد تاکید قرار داد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*