در راستای تحقق اهداف «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» ۱۴ کارگاه حرفه آموزی در زندان‌های استان کرمانشاه افتتاح شد

photo_2017-09-20_08-55-00

کرمانشاه- ۱۴ کارگاه حرفه آموزی با حضور مقامات کشوری در زندان‌های کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش  روابط عمومی زندان های کرمانشاه به نقل از خبرنگار مهر، روز سه‌شنبه طی مراسمی با حضور مسئولان زندان‌های کشور و مسئولان دستگاه قضایی، ۱۴ کارگاه حرفه آموزی در زندان‌های استان کرمانشاه به بهره برداری رسید.

منصور بیگلری، مدیر کل زندان‌های استان کرمانشاه در مراسم افتتاح این کارگاه ها اظهار داشت: ۵ کارگاه حرفه آموزی با حضور رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان کشور، مدیرکل اشتغال و حرفه آموزی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مسئولان زندان‌های استان، در کانون اصلاح و تربیت برای زندانیان زن افتتاح شد.

بیگلری بیان کرد: در بند نسوان، کارگاه های خیاطی، قالیبافی، ویترای، کارگاه تولید انواع ترشی جات و خیار شور با مشارکت بخش خصوصی و به همت مسئولان زندان‌های استان افتتاح شد.

وی از افتتاح کارگاه های خیاطی، قالیبافی، تریکو، صنایع دستی و پارکینگ خودرو برای درآمدزایی زندانیان مرد در استان کرمانشاه خبر داد و افزود: این اقدامات با هدف کمک به حرفه آموزی و اشتغال زندانیان انجام می‌شود تا پس از رهایی از زندان، امکان کار و اشتغال و رونق و تولید برای زندانیان فراهم باشد.

مدیر کل زندان‌های استان کرمانشاه علت گرفتاری بسیاری از زندانیان استان را بیکاری و مشکلات معیشتی و اقتصادی دانست و گفت: کمک به حرفه آموزی و مهارت آموزی زندانیان، برگزاری دوره های ارزشمند احکام و قرآن به منظور پرورش اخلاق شایسته و پرهیز از خشونت، از دیگر برنامه‌های در دست انجام در زندانهای استان است.

بیگلری یادآور شد: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در راستای تحقق اهداف «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، این کارگاه های مهارت آموزی در زندان‌های استان به بهره برداری رسید.

وی اضافه کرد: دو کارگاه مهارت آموزی در مجتمع چشمه سفید، دو کارگاه در ماهیدشت برای زندانیان مواد مخدر آماده شده و امروز شاهد افتتاح آنها هستیم.

photo_2017-09-20_08-58-20                                                 افتتاح کارگاههای کانون اصلاح و تربیت کرمانشاه

photo_2017-09-20_08-55-21
                                                   افتتاح کارگاه خیاطی زندان کرمانشاه

photo_2017-09-20_08-57-27                                                 افتتاح کارگاه سنگ بری در مجتمع حرفه آموزی کرمانشاه

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*