دکتر جهانگیر: حفظ ارزش های جامعه از اولویت های نظام قضایی کشور است

در ادامه برنامه های سفر استانی رئیس قوه قضاییه به استان تهران، رئیس سازمان زندان ها از دادسرای ناحیه یک تهران بازدید نمود.

دکتر جهانگیر با حضور در دادسرای ناحیه یک تهران، ضمن دیدار با قضات و کارکنان دادسرا، با حضور در شعب مختلف روند پیگیری پرونده ها را مورد بررسی قرار داد.

رئیس سازمان زندان ها در جمع قضات و کارکنان دادسرا گفت: مهمترین ارزش های جامعه ما حفظ و صیانت ارزش های دینی و حفظ مال و جان و ناموس مردم است که دستگاه قضایی متولی پاسداشت و صیانت از آن ها است.

وی در ادامه با اشاره به نقش دادسرا ها در پیگیری حقوق مردم گفت: دادسرا پیشانی دستگاه قضایی است و رفتار کارکنان دادسرا و تعامل آنان با مراجعین در ارائه تصویر مطلوب از دستگاه قضایی تاثیر بسزایی دارد.

رئیس سازمان زندان ها گفت: نظام قضایی کشور به دنبال توسعه و نهادینه کردن عدالت است و وظیفه همه ما تلاش در این مسیر است

وی تصریح کرد: علیرغم کمبود نیروی انسانی و محدودیت های مالی باید برای پاسداشت ارزش های جامعه و تحقق عدالت پایدار تلاش کنیم و در رسیدگی به امور مردم کوتاهی نکنیم.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه با اشاره به ضرورت نظارت بر رفتارها و عملکرد ها گفت: مهمترین نظارت ها، نظارت فردی است و نظارت های دیگر که توسط دستگاه های نظارتی انجام می شود نظارت ثانویه است.

وی تصریح کرد: همه ما باید نظارت فردی را از خودمان آغاز کنیم و برای رشد معنوی تلاش کنیم.

رئیس سازمان زندان ها در ادامه با طرح موضوع مجازات های جایگزین گفت: استفاده از مجازات های زندان باید حداقلی باشد و باید در مواردی که می توانیم از مجازات های جایگزین استفاده کنیم.

وی رعایت وحدت رویه در صدور احکام قضایی را موجب ایجاد حس عدالت در بین مردم عنوان کرد و گفت: تاسیسات قانونی امکانات خوبی برای قضات فراهم نموده است که می توان از آن ها جهت تسهیل امور مردم استفاده نمود.

شایان ذکر است در این بازدید دکتر جهانگیر با حضور در جمع مردم به سوالات و درخواست های آنان پاسخ داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*