سرپرست اداره کل زندان های کرمانشاه خبر داد؛ آزادی بیش از ۷۰ تن از زندانیان کرمانشاه با کمک مالی ۴میلیارد و۷۶۰میلیون ریالی یک خیر

بیگلری سرپرست اداره کل زندان های کرمانشاه

بیگلری سرپرست اداره کل زندان های کرمانشاه

منصور بیگلری در گفتگو با خبرنگار مهر، از آزادی بیش از ۷۰ تن از زندانیان کرمانشاهی با کمک ۴ میلیارد و ۷۶۰ میلون ریالی یک خیر از ابتدای سال ۹۵ تا کنون خبر داد.

وی افزود: تا کنون ۳۴ تن از زندانیانی که عمدتا به دلیل ناتوانی در پرداخت بدهی مدتی در زندان تحمل حبس کرده اند با تلاش مددکاران اجتماعی در اردیبهشت ماه سال جاری از زندان و به کانون خانواده بازگشته اند.

بیگلری در ادامه اظهار کرد: با استفاده از مانده کمک نقدی این خیر مرحله شناسایی دیگر زندانیان حائز شرایط انجام و پس از طی مراحل قانونی این تعداد هم از زندان آزاد خواهند شد.

وی با اشاره به ضرورت اجرای مجازات کامل حبس برای مجرمانی که موجب سلب آسایش و امنیت جامعه را ایجاد می کنند، خاطر نشان کرد: کمک به آزادسازی زندانیان نیازمند مالی و رفع گرفتاری برخی از محکومان که صرفا به علت ناتوانی در پرداخت بدهی یا ارتکاب برخی جرائم غیر عمد در زندان تحمل حبس می کنند و آزادی آنان نه تنها خطری برای جامعه ایجاد نمی کند بلکه زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی زندانیان و خانواده آنان را نیز فراهم می کند، امری خداپسندانه و موجب قرب و رضایت الهی است.

این مقام مسئول تداوم کمک های خیران به منظور آزادسازی محکومان مالی و تقویت بنیه مالی انجمن های حمایت از زندانیان و کمک به ارائه خدامت اجتماعی و فرهنگی به اعضای خانواده زندانیان بی بضاعت را خواستار شد.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات مردمی و بازرسی اداره کل زندان های کرمانشاه نیز در تکمیل خبر آزادسازی زندانیان، گفت: یکی از خیران ساکن در استان تهران با پرداخت مبلغ ۴میلیارد و ۷۶۰میلیون ریال درخواست آزادسازی ۷۰ نفر از زندانیان واجد شرایط را داشته است، که با هماهنگی های لازم اجرای درخواست وی مبنی بر آزادسازی این تعداد زندانی مطابق با مقررات در حال پیگیری است.

علی اژدری افزود: در صورت گذشت شاکیان و بخشش مبلغی از بدهی زندانیان با مبلغ اعطایی این خیر تعداد بیش از ۷۰ نفر از زندانیان آزاد خواهند شد.