شاخصه مهم زندانبانی اسلامی رفتارانسانی با زندانیان وحفظ حقوق شهروندی آنان است

مدیرکل زندان های کرمانشاه در جمع مسئولان بازداشتگاههای امنیتی نظامی ،انتظامی ودیگر نهادهای امنیتی رعایت حقوق شهروندی بازداشت شدگان را مورد تاکید قرار داد وافزود؛ شاخصه مهم زندانبانی اسلامی رفتارانسانی با زندانیان وحفظ حقوق شهروندی آنان است.

به گزارش روابط عمومی زندان های کرمانشاه اژدر اسدبگی در ادامه این نشست هم اندیشی خاطرنشان کرد؛نوع جرم بازداشت شدگان تاثیری در نحوه رفتار انسانی باآنان ندارد و در هر صورت توجه به حقوق شهروندی این افراد با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی ضرورت است.

وی با اشاره به تدوین شیوه نامه نظام زندانبانی اسلامی از سوی شهید والامقام اسدالله لاجوردی از سال ۱۳۶۸ تاکنون اظهار داشت؛رویه اصلاحی وتربیتی با محوریت نشر فرهنگ واخلاق دین مبین اسلام در زندان های کشور اجرایی شده و باعث تحولات چشمگیری در این زمینه شده است.

عضوشورای قضایی استان  کرمانشاه رسیدگی به مشکلات بازداشت شدگان از جمله حفظ سلامت روحی ،روانی و جسمانی آنان با هدف ایجاد زمینه اصلاح وتربیت مجرمان را شغلی سخت اما تلاش صادقانه در این عرصه را موجب قرب و رضایت خداوند سبحان و مسئولان نظام از عملکرد دست اندرکاران  بیان کرد.

این مقام مسئول با بیان مطالب فوق شاخصه اصلی نظام زندانبانی اسلامی را رفتار انسانی با زندانیان وحفظ حقوق شهروندی آنان براساس تعالیم دینی توصیف کرد.

گفتنی است در ادامه نشست هم اندیشی مسئولان بازداشتگاههای امنیتی استان که در محل سالن جلسات اداره کل زندان های کرمانشاه برگزار شد هریک از شرکت کنندگان موضوعات حوزه مرتبط را مطرح کردند.

همچنین گودر منصوبی،سرهنگ حجت الله زبیری و نصرت الله فرهادی رؤسای دوایر ستادی اداره کل زندان های استان نکات لازم به منظور رعایت دستورالعمل های اجرایی سازمان زندان های کشور در بازداشتگاههای امنیتی را تشریح نموده و خواستار تداوم همکاری در راستای حفظ حقوق شهروندی وکرامت انسانی متهمان شدند.

cc48e1f1c13ddbeebcda77c283ec2e17

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*