قدر دانی نماینده مجلس شورای اسلامی از فعالیت های زندان های کرمانشاه

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی از فعالیت های انجام شده در زندان های استان قدر دانی کرد

به گزارش روابط عمومی زندان های کرمانشاه دکتر عبدالرضا مصری با حضور در اداره کل زندان های استان از روند انجام برنامه های اصلاحی و تربیتی زندانیان  آگاهی یافت و فعالیت های این اداره کل را شایسته تقدیر دانست

نماینده مردم کرمانشاه در سخنانی اجرای قانون مجازات های جایگرین حبس را عامل موثری بر بهبود وضعیت قضایی و کاهش آمار جمعیت کیفری زندانیان توصیف کرد

وی با اشاره  به نقش بازدارندگی مجازات حبس بر توسعه عدالت اجتماعی و حفظ امنیت جامعه خاطرنشان کرد؛ زندان محل بازآموزی هنجارهای اجتماعی بزه کاران به منظور پیشگیری از تکرار و کاهش آمار وقوع جرایم است.

دکتر مصری در ادامه سختی و مشکلات شغل زندانبانی را مورد تاکید قرار داد و فعالیت های مدیرکل و کارکنان زندان های استان را شایسته تقدیر دانست.

مدیرکل زندان های کرمانشاه هم در ابتدای دیدار با نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی که در محل اداره کل زندان های استان صورت پذیرفت اظهار کرد؛اغلب زندانیان به دلیل مشکلات مالی مرتکب جرم و گرفتار زندان شده اند

منصور بیگلری در ادامه یادآور شد؛ باهدف ایجاد زمینه اشتغال زندانیان در سال گذشته ۱۴ کارگاه تولیدی در ۵ زندان و مرکز تامینی و تربیتی استان راه اندازی شده و در همین راستا توانمندسازی زندانیان و اعضای خانواده آنان در دستور کار است.

عضو شورای قضایی استان نقش موثر توسعه برنامه های آموزشی زندانیان بر کاهش آمار وقوع جرم در جامعه را تشریح و خاطرنشان کرد؛توسعه فضاهای فرهنگی،آموزشی،بهداشتی و درمانی زندانیان باهدف تحقق اهداف ضرورت است.

منصور بیگلری با بیان این مطالب و قول مساعد استاندار کرمانشاه خواستار تعامل و همکاری دستگاههای اجرایی برای اجرای طرح انتقال زندان مرکزی به خارج از محدوده شهری شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*