مدیرکل زندان های کرمانشاه؛ رعایت قانون و مقررات عامل توسعه و ارتقاء فعالیت هاست

مدیرکل زندان های کرمانشاه در نشست هماهنگی مسئولان بازرسی زندان ها و مراکز تأمینی و تربیتی استان گفت؛ رعایت قوانین ومقررات عامل توسعه و ارتقاء فعالیت های اصلاحی و تربیتی است

به گزارش روابط عمومی زندان های کرمانشاه منصور بیگلری  با بیان این که تمامی فرآیندهای اجرایی زندان ها براساس آئین نامه و دستورالعمل های سازمانی است افزود؛  در قوانین ومقررات همه راهکارهای اجرایی تبیین شده  و در سایه اجرای دقیق قانون ومقررات  زمینه وقوع هیچ تخلف یا جرمی  میسر نمی شود

وی در ادامه خاطرنشان کرد؛ بی توجهی به مقررات دغه دغه مسئولان و صیانت ازقوانین یکی از تکالیف مهم همه دست اندرکاران به ویژه مسئولان و کارکنان بازرسی است.

بیگلری در این رابطه تصریح کرد؛ نظارت و بازرسی نوعی قضاوت و اظهار نظر است و برهمین اساس بازرس به عنوان بازوی نظارتی باید از هر نظر الگوی مناسب اخلاقی و رفتاری سایرین باشد

مدیرکل زندان های کرمانشاه با اشاره به سختی و صعوبت شغل زندانبانی و اجر وثواب خدمت در سازمان زندان ها که نهادی ارزشی و مبتنی بر روابط انسانی است، یادآورشد؛

احتمال خطا ولغزش از سوی هرکس متصوراست  و به همین دلیل ارشاد و راهنمایی کارکنان ومتولیان برنامه های اجرایی به جای مچ گیری و پرونده سازی برای آنان عامل موثری بر کاهش آمار وقوع جرایم وتخلفات خواهد بود.

وی همچنین اظهار کرد؛ چشم پوشی از تخلفات مکرر، تبعیض در برخورد با افراد و قضاوت ناعادلانه موجب بی انگیزگی و سهل انگاری دیگر کارکنان خواهد شد و مسئولان بازرسی باید در رعایت این نکات بیش از پیش دقت کنند.

این مقام مسئول اظهارکرد؛ نظارت بر فعالیت های زندانبانی و بازرسی مداوم از مراکز تأمینی و تربیتی کاری شبانه روزی و عامل توسعه وارتقاء برنامه هاست.

عضو شورای قضایی استان در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد؛ اغلب زندانیان و اعضای خانواده آنان قشر آسیب پذیر جامعه هستند و تحقق اهداف سازمانی برای  رفع مشکلات و پیشگیری ازمعضلات  اجتماعی آنان بسیار ضروری است.

گفتنی است در ادامه نشست هماهنگی مسئولان بازرسی زندان های استان که در محل سالن جلسات اداره کل  برگزار شد، علی اژدری رئیس اداره ارزیابی عملکرد، رسیدگی به شکایات و بازرسی زندان های استان  گزارشی از مهم ترین برنامه های حوزه تحت نظارت را تشریح کرد.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*