نشست خبری مدیرکل زندان های کرمانشاه در هفته قوه قضاییه

همزمان با هفته قوه قضاییه و سالروز شهادت حضرت آیت الله دکتر بهشتی نشست خبری با اصحاب رسانه در محل سالن جلسات اداره کل زندان های کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های استان کرمانشاه منصور بیگلری در این نشست خبری ضمن تبریک هفته قوه قضاییه فعالیت ها و دستاوردهای شاخص زندان های استان در حوزه های مختلف تأمینی و تربیتی را تشریح کرد.

بیگلری در این نشست خبری اصلاح، تربیت و باز اجتماعی کردن زندانیان را از رویکردهای اصلی زندان های کشور دانست.

مدیرکل زندان های استان با بیان این مطلب:که در گذشته مجازات حبس صرفاَ برای تنبیه و مجازات مجرم بود و زندانبانی نیز به تبع آن فقط به رویکرد نگهداری و محدود کردن آزادی فرد مجرم می پرداخت.در حالیکه بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی این رویکرد شکل علمی و اسلامی پیدا کرد و در کنار مجازات و حبس برای تنبیه فرد مجرم، رویکرد اصلاح و تربیت نیز مورد توجه و تأکید قرار گرفت.

وی تصریح کرد: طی سال های اخیر در زندان های کرمانشاه برنامه های مختلف از جمله ارائه آموزش های دینی، فرهنگی، هنری، ورزشی، مهارت های فنی و حرفه ای، انواع مشاوره ها اجرا شده است.

منصور بیگلری با اشاره به فعالیت ۱۶ کارگاه تولیدی در زندان های استان عنوان کرد: در حال حاضر ۴۰۰ نفر از زندانیان که آموزش های مهارتی را فرا گرفته اند. در این کارگاه ها که عمدتاَ خیاط خانه، تولید صنایع دستی و فلزکاری و …. هستند، مشغول به کار می باشند.

عضو شورای  قضایی استان گریزی هم بر وضعیت شیوع کرونا در جامعه زد و خاطر نشان کرد: خوشبختانه با رعایت پروتکل های بهداشتی و اعطای مرخصی به تعداد زیادی از زندانیان، تا کنون موردی از از بیماری کرونا در زندان های کرمانشاه نداشته ایم.

در ادامه این نشست خبری بیگلری به اعطای مرخصی به ۲۴۰۰ نفر از زندانیان استان هم اشاره نمود و گفت :عمده این افراد را زندانیانی تشکیل می دهند که مرتکب جرائم سبکی شده اند و با توجه به تداوم شیوع بیماری کرونا مرخصی آنها هنوز هم ادامه دارد.

مدیرکل زندان های استان اشاره ای هم به فعالیت انجمن حمایت از زندانیان استان و مراقبت های بعد از خروج کرد. و به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته از جمله کمک های مومنانه در قالب کارت های هدیه ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی از محل کمک های بنیاد مستضعفان به دستور مقام معظم رهبری و بسته های معیشتی به خانواده زندانیان نیازمند پرداخت.

وی در ادامه با بیان اینکه سالانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ زندانی جرائم غیر عمدی به زندان های کرمانشاه وارد می شوند، عنوان کرد: از اواخر سال گذشته و تا پایان سه ماهه اول امسال۱۴۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمدی استان با کمک خیرین از زندان رهایی پیدا کرده اند. و از مردم خیر و نوعدوست درخواست نمود که کمک های خود را ازطریق شماره حساب ۰۱۰۶۳۴۲۵۱۵۰۰۷ بانک ملی و شماره کارت ۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۰۹۱۰۴۳ بانک صادرات واریز نمایند تا زمینه آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد فراهم گردد.

مدیرکل زندان های استان در پایان این نشست به افتتاح زندان  اسلام آباد غرب و زندان سنقر توسط ریاست محرم قوه قضاییه از طریق ویدئو کنفرانس هم اشاره نمود.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*