۳۲۰ زندانی جرائم غیر عمد و نیازمند در انتظارکمک خیرین کرمانشاهی

منصور بیگلری مدیرکل زندان های کرمانشاه با اعلام خبر فوق افزود؛۳۲۰ نفر زندانی معسر و مشمول کمک های ستاد دیه در زندان های کرمانشاه محبوس و تعداد ۲۵۰ نفر از این آمار مربوط به جرایم مالی غیر کلاهبرداری و مابقی آمار فوق به دلیل عجز از پرداخت مهریه، نفقه، تصادفات رانندگی و حوادث کارگاهی در زندان به سر می بردند.

بیگلری در ادامه اهمیت کار خداپسندانه  کمک و دستگیری از نیازمندان را برشمرد و خاطرنشان کرد؛

جشن گلریزان سنت حسنه راد مردان و نیکوکاران است که این آئین باستانی هر سال در ایام معنوی ماه مبارک رمضان از سوی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه برای کمک به آزادسازی محکومان مالی غیر کلاهبرداری  برپا می شود.

عضو شورای قضایی استان کرمانشاه باقدردانی از حضور پر شور آحاد مردم در جشن گلریزان گفت؛ نیکوکاران کرمانشاهی در مراسمی با حضور حضرت آیت الله علما امام جمعه و نماینده ولی فقیه درکرمانشاه. دکتر یساقی نایب رییس هیات مدیره ستاد دیه کشور و دیگر مسئولان استانی، کمک های نقدی خود را به منظور کمک به آزادی زندانیان اهدا نمودند

مدیرکل زندان های کرمانشاه ابراز امیدواری  کرد؛با پرداخت بخشی از بدهی زندانیان نیازمند و همچنین استفاده از سایر منابع مالی ستاد و بخشش شکات زمینه آزادی تعداد قابل توجهی از زندانیان جرائم غیر عمد فراهم شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد؛ زندان  محلی است برای نگهداری مجرمانی که امنیت وآسایش مردم را مختل نموده اند و حضور محکومان مالی در زندان باعث افزایش جمعیت کیفری و تراکم آمار در زندان ها خواهد شد.

گفتنی است در جشن گلریزان ستاد دیه کرمانشاه بابک ترابی مدیرنمایندگی ستاد دیه استان در سخنانی گزارش عملکرد یک ساله این ستاد را تشریح و از حمایت های خیران کرمانشاهی در برپایی این آئین قدر دانی کرد

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*