توسعه برنامه های آموزشی زندانیان موضوع نشست مدیران کل زندان ها و فنی و حرفه ای کرمانشاه

نشست هماهنگی مدیران کل زندان ها و فنی و حرفه ای کرمانشاه با هدف آموزش حداکثری مهارت های شغلی به زندانیان برگزار شد

مدیرکل زندان های کرمانشاه در این دیدار که صبح امروز در محل اداره کل زندان های استان صورت پذیرفت خاطرنشان کرد؛توسعه اشتغال وحرفه آموزی زندانیان و کمک به رفع مشکلات معیشتی خانواده آنان تکلیف مهم مسئولان وکارکنان زندان هاست.

منصور بیگلری با اشاره به اهمیت فرآیند اشتغال وحرفه آموزی در زندان ها یاد آور شد؛آموزش مهارت های اساسی زندگی به ویژه برگزاری دوره های فنی وحرفه ای  در زندان ها ومراکز تامینی وتربیتی عامل موثری بر پیشگیری از آسیب های اجتماعی زندانیان است.

عضو شورای قضایی استان در ادامه تصریح کرد؛ رفع نیازهای مالی، انگیزه وقوع بسیاری از جرایم است وایجاد درآمد پایدار برای زندانیان و خانواده آنان باعث کاهش آمار بزهکاری در جامعه خواهد شد

وی در گزارشی فعالیت های حوزه اشتغال و حرفه آموزی زندان ها ومراکز تحت نظارت را تشریح و به ایجاد کارگاههای تولیدی و حرفه آموزی در زندان های استان و اشتغال بکار زندانیان  در ۲سال گذشته اشاره کرد

بیگلری تاکید کرد؛ تلاش در راستای ایجاد فرهنگ کار و تولید  در بین زندانیان و اعضای خانواده آنان  به عنوان رویکردی بسیار مهم در دستور کار است

این مقام مسئول ادامه داد؛  در زندان های استان  علاوه بر ترویج آموزه های دینی ،فرهنگی ،مشاوره و روان درمانی  برای ارتقاء سطح دانش و توانمندی زندانیان وخانواده آنان، شرایط و فضای کافی به منظور برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی در رشته های مختلف شغلی هم فراهم شده است.

مدیرکل زندان های کرمانشاه با بیان مطالب فوق تعامل و همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان در  راستای تحقق اهداف آموزشی زندان های استان را بسیار مطلوب ارزیابی و از مدیرکل و دست اندرکاران این اداره قدر دانی کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه  هم در سخنانی کیفی سازی فعالیت ها وبرنامه های حرفه آموزی را مورد تاکید قرار داد و افزود؛ حجم کار آموزش فنی و حرفه ای و نتیجه فعالیت های صورت گرفته سال گذشته  در اداره کل زندان های استان رضایت بخش بوده است.

مهندس ایمانی ضمن تشکر از توجه ویژه مدیرکل زندان های استان به موضوع اشتغال و حرفه آموزی زندانیان خاطرنشان کرد؛

در حدود ۴۳۵ هزار نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ای در زندان های استان تحقق یافته  که این رقم در حدود ۴ برابر فعالیت برخی مراکز آموزشی در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*