جشن تکلیف فرزندان کارکنان دستگاه قضایی کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی زندان های کرمانشاه مراسم تجلیل از فرزندان مکلف کارکنان دستگاه قضایی استان با عنوان  جشن رویش رستگاری  با حضور  دکتر محمد رضا عدالت خواه رئیس کل دادگستری، منصور بیگلری مدیرکل زندان ها و دیگر  اعضای شورای قضایی استان برگزار شد

در این مراسم که در محل سالن همایش های دادگستری کل استان برگزار شد  از۲۰ نفر از  فرزندان کارکنان زندان های کرمانشاه  که امسال  به سن تکلیف رسیده اند با اهداء لوح وهدایا تجلیل شد

دکتر محمد رضا عدالتخواه در این جشنواره با ابراز خرسندی از حضور در جمع نوجوانان و خانواده های آنها این سن را به سبب نزدیکی به ملکوت و طهارت باطن حائز اهمیت بسیار برشمرد و تاکید کرد شما باید این سرمایه معنوی را برای خود حفظ و تقویت کنید.

وی ضمن تشریح جایگاه انسان مکلف در پیشگاه الهی و اینکه خداوند برای هر انسان در هر شبانه روز چهار ملک رقیب و عتید به خدمت محاسباتی او می گمارد که این ملائک در هر روز و شب تعویض می شوند ، این را نشان مرتبه و منزلت انسان دانست که باید به عنوان یک ارزش وجودی تلقی شود و برای حراست و صیانت این منزلت با ایمان و عمل صالح تلاش کرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با ساده سازی شرایط تکلیف به زبان نزدیک به فهم نوجوانان به بار یافتگان تکلیف شرع گفت : شرایط وجوب و تحقق تکلیف چهار شرط است که شامل بلوغ ، عقل ، علم و توانایی می شود و اسلام دین آسایش و آرامش است خداوند هم در تکلیف شرعی خود مطلقا به رنج و اذیت بندگان رضایت ندارد بلکه تکلیف برای رسیدن انسان به کمال است و کمال برای رهایی روح از رنج و عذاب پیش بینی شده است تا نسان در آرامش به رضا و قرب الهی برسد .

دکتر عدالت خواه که در چهارمین جشنواره رویش رستگاری سخن می گفت، افزود: کمال که هدف نهایی آفرینش است در تمام مظاهر هستی جریان دارد که البته کمال انسان عالی ترین نوع آن است.

وی با مثالی ساده سیر جوانه زدن ، شکوفه شدن و نهایتا میوه شدن راه سیر کمال یک میوه خواند و با این مثال حرکت جوهری را در رشد و کمال یافتگی انسان برای مخاطبان نوجوان خود تشریح کرد.

دکتر عدالت خواه  خطاب به اولیای مکلفین در این جشن نیز گفت الگوی عملی فرزندان ، پدر و مادر آنها هستند که نمی توان از اهمیت آن غافل بود و فراموش نکنید فرزندان ما چیزی نمی شوند که ما می خواهیم بلکه چیزی می شوند که ما هستیم . پس بهتر است در مدیریت رفتار فرزندان عزیزتان نظارت و خود کنترلی را که لازمه حیات در همه شرایط و مراحل حیات است فراموش نشود.

گفتنی است در پایان این مراسم نماز جماعت ظهر و عصر با حضور مکلفین دختر و پسر حاضر در مراسم در فضایی معنوی برگزار شد

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*